Connect with Us

Shkurtaj reagon pas largimit të Duros, ja mesazhi që ka për të (foto)

Sport

Shkurtaj reagon pas largimit të Duros, ja mesazhi që ka për të (foto)

Publikuar

-

Kukësi vendosi të shkarkojë teknikun Shpëtim Duro ditën e djeshme, menjëherë pas barazimit 2-2 ndaj Teutës. Një shkarkim ky që erdhi si i papritur për të gjithë.

Deri në javën e kaluar verilindorët kryesonin Kategorinë Superiore, por barazimi me Bylisin në fund, humbja me Tiranën dhe fund dhe përsëri barazimi me Teutën, bënë që drejtuesit verilindorë të marrin vendimin për shkarkimin e trajnerit Duro.
Një nga lojtarët më të mirë te Kukësi nën drejtimin e Duros ishte Vasil Shkurtaj, i cili i dha skuadrës së tij shumë pikë me golat e tij.

Pikërisht sulmuesi i verilindorëve, ditën e sotme, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, ka falënderuar Duron për kohën që punuan së bashku te Kukësi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: