Connect with Us

Shpartalluan Partizanin 5-1 në derbi, zbulohet premioja e majme e presidentit Halili

Sport

Shpartalluan Partizanin 5-1 në derbi, zbulohet premioja e majme e presidentit Halili

Publikuar

-

Tirana luajti të premten me Partizanin, ndërsa bardheblutë mbushin sërish xhepat nga premioja e takimit. Sipas asaj që është mësuar, bardheblutë edhe për këtë sfidë kanë pasur shpërblim

Pak a shumë lojtarët e dinë, por me sa është marrë vesh ajo do të vërtitet rreth 2500 euro. Titullarët e kanë marrë këtë shumë, ndërsa pjesa tjetër më pak. Halili duket se ka shpërndarë rreth 50 milionë lekë të vjetër pas derbit.

Presidenti Refik Halili gjatë gjithë kësaj kohe ka shpërblyer lojtarët e tij, sepse në ndeshjet e vogla u ka dhënë rreth 50 mijë lekë të rinj shpërblim, ndërsa në derbin e parë të fituar me të kuqtë dhe Kukësin u dha nga 2500 euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: