Connect with Us

Sulmuesi shqiptar nuk ka të ndalur, shënon dopietë fantastike për ekipin e tij

Sport

Sulmuesi shqiptar nuk ka të ndalur, shënon dopietë fantastike për ekipin e tij

Publikuar

-

Besart Berisha, edhe pse 34 vjeç, po tregon se “vesin” e golit nuk e ka harruar. Sulmuesi shqiptar ka realizuar dy herë sot në kampionatin australian, teksa skuadra e tij Western United ka mposhtur me rezultatin 6-2 ekipi e Central Coast Mariners.

Sulmuesi, i cili më parë në Australi ka veshur fanellën e Melbourne Victory dhe Brisbane Roar, vijon të thellojë rekordin e tij, si shënuesi më i mirë në gjithë historinë e A-League. Me golat e sotëm ai e ka çuar shifrën e rrjetave të tundura në 129.

Berisha shënoi golin e parë dhe të fundit në takimin e sotëm të Western United dhe është në garë për “Këpucën e Artë”. Sulmuesi ka shënuar 13 gola në kampionat dhe rivalizon me MacLaren (14 gola) dhe Le Fondre (15 gola).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: