Connect with Us

Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi nga “Ujqërit”, gafa e De Gea ndal Man. United

Premier Liga

Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi nga “Ujqërit”, gafa e De Gea ndal Man. United

Publikuar

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, Everton-United dhe Tottenham-Wolves. Sfida e parë u mbyll në barazim 1-1, me Ancelottin dhe Solskjaer që marrin nga një pikë në “Goodison Park”.

David de Gea, gardiani i Manchester United, bëri një gafë të madhe në këtë sfidë, duke i dhuruar golin sulmuesit Calvert-Lewin. Megjithatë, Bruno Fernandes arriti të barazojë në minutën e 31-të, gol që vendosi dhe rezultatin final të sfidës.

Ndërsa sfida mes Tottenham dhe Wolves, ishte e çmendur, me plot 5 gola dhe me përmbysje. Bergwjin shënoi i pari për Tottenham, por Doherty barazoi shumë shpejt. Megjithatë, “Gjelat” e Mourinhos do ta mbyllnin pjesën e parë në avantazh, falë rrjetës së Aurier në të 45-ën.

Pjesa e dytë, foli për Wolves, që arriti të shënojë dy herë dhe të marrë fitoren. Jota barazoi në të 57-ën, ndërsa Raul Jimenez, shënoi një gol shumë të bukur, për t’u bërë edhe njëherë tjetër “makth” i Jose Mourinhos. Sfida shumë të bukura në Premier.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: