Connect with Us

Barcelona pësoi dy gola në “El Clasico”, Pique i habit të gjithë me deklaratën e tij

La Liga

Barcelona pësoi dy gola në “El Clasico”, Pique i habit të gjithë me deklaratën e tij

Publikuar

-

Gerard Pique beson se Barcelona humbi ndaj Real Madridit më të keq, me të cilin është përballur në kryeqytet, ndërsa të tijtë dolën të mposhtur 2-0 nga “El Clasico” e së dielës në mbrëmje. Golat e Vinicius Junior dhe Mariano Diaz siguruan tri pikë të çmuara për të bardhët, që kapin sërish kreun e La Liga-s.

Pique tha se ishte i shtangur nga niveli i ulët i Realit në pjesën e parë. Po ashtu, ishte zhgënjyer që nuk përfituan dot nga ky fakt: “Në pjesën e parë ishte Real Madridi më i dobët, me të cilin jam përballur në “Bernabeu”. Ne humbëm një shans për t’i ndëshkuar ata. Duhet të luajmë më mirë se në pjesën e dytë. Humbëm shumë topa dhe kjo i dha vetëbesim kundërshtarit. E përsëris, Reali më la përshtypjen më të keqe të mundshme në pjesën e parë dhe këtë nuk e them si kritikë.

Të gjithë kemi probleme në klubet tona, por mendoj se humbëm një mundësi të rëndësishme. Vështirë ta gjejmë më Real Madridin në këtë gjendje. Ende kemi hapësira përmirësimi. Mund ta fitojmë La Liga-n nëse i bëjmë si duhet gjërat deri në fund të sezonit. Kurdoherë që të humbësh në “Bernabeu”, do të lëndohesh. Kjo, për shkak të rëndësisë së lojës, pikëve… Nëse do të fitonim, ishte një hap i rëndësishëm”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: