Connect with Us

Disfata në derbi, futbollisti i Partizanit surprizon me postimin

Sport

Disfata në derbi, futbollisti i Partizanit surprizon me postimin

Publikuar

-

Partizani u mund ditën e premte nga Tirana me rezultatin e thellë 5-1. Një ndeshje mjaft emocionuese që prodhoi spektakël, gola dhe në stadium ishte një numër i lartë tifozësh në mbështetje të ekipeve të tyre.

Kjo humbje nuk ka lënë një shije të mirë në kampin e kuq që pas ndeshjes akuzuan gjyqtarin Xhaja se kishte ndikuar në këtë takim. Reagime ka pasur edhe nga lojtarët e një prej tyre është Dejan Boldor, por këtë herë nuk ka pasur lidhje me arbitrin. Mbrojtësi nuk ishte prezent në derbi për shkak të një dëmtimi, ndërsa në një postim në faqen e tij në Instragram, Boldor është shprehur:

“FK Partizani vazhdo të luftosh për golat tanë, deri në fund. Nuk ka rëndësi çfarë, ne do të jemi aty”, shkruan mbrojtësi në dixhiturën e fotos. Një mesazh inkurajues për shokët e skuadrës dhe gjithë klubin e kuq.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: