Connect with Us

E bujshme: Barcelona i dërgon Interit ofertën e parë për yllin e madh, 70 milionë euro dhe dy lojtarë

La Liga

E bujshme: Barcelona i dërgon Interit ofertën e parë për yllin e madh, 70 milionë euro dhe dy lojtarë

Publikuar

-

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri. Me dëmtimin e rëndë të Suarez dhe problemet në fazën e sulmit ka bërë që drejtuesit katalanas të kthejnë sytë nga Interi. Në shënjestër është pikërisht Lautaro Martinez që këtë sezon po shkëlqen me fanelën zikaltër.

Barcelona ka përgatitur ofertën e parë për sulmuesin argjentinas dhe bëhet fjalë për 70 milionë euro dhe kartonin e Vidal dhe Nelson Semedo për të marrë shërbimet sulmuesit të Interit.

Sipas katalanasve kjo ofertë i afrohet klauzolës së Interit madje edhe e tejkalon atë pasi Vidal vlen 20 milionë euro dhe Semedo 40. Në ditët në vijim pritet që kjo ofertë t’i prezantohet Interit zyrtarish, ndërsa nuk përjashtohet që dy klubet të flasin edhe për mesfushorin Sensin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: