Connect with Us

E pabesueshme ajo që ka ndodhur me Messin në “El Clasico”, pas largimit të Ronaldos nga Reali

La Liga

E pabesueshme ajo që ka ndodhur me Messin në “El Clasico”, pas largimit të Ronaldos nga Reali

Publikuar

-

Tjetër El Clasico për t’u harruar e Lionel Messit mbrëmë. Ylli argjentinas nuk arriti të shënojë ose të asistojë për shokët e skuadrës së tij, me Barcelonën që u mposht pastër nga Real Madrid me rezultatin 2-0.

Sfida në Bernabeu ishte shumë e vështirë për yllin argjentinas, që në 5 duele direkte me mbrojtjen galaktike, depërtoi vetëm një herë. Marcelo bëri një detyrë të mirë ndaj tij, si dhe Courtois i priti rastin e vetëm që argjentinasi kishte.

Me mungesën e golit në El Clasico, “Pleshti” vendos një rekord absurd. Lionel Messi nuk ka shënuar ose nuk ka asistuar në pesë ndeshjet e fundit El Clasico.

Hera e fundit që Messi shënoi në klasiken e Spanjës, ishte në korrik 2018, kur për Real Madrid, luante dhe Cristiano Ronaldo. Që nga koha kur ylli portugez u largua drejt Juventusit, Messi ka qenë “spektator” në El Clasico.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: