Connect with Us

Euro 2020 në rrezik, nesër zhvillohet Asambleja e jashtëzakonshme

Sport

Euro 2020 në rrezik, nesër zhvillohet Asambleja e jashtëzakonshme

Publikuar

-

Të gjithë po presin me padurim Euro 2020, kompeticion si zhvillohet mes datave 12 qershor-12 korrik të verës. Vera po afron, por nuk përjashtohet shtyrja e Europianit për shkak të koronavirusit.

The Sun jep lajmin e bujshëm që po qarkullon në qeverinë europiane të futbollit. Nesër hidhet në Amsterdam shorti për sezonin 2020-2021 të Nations League. Përpara hedhjes së goglave, do të zhvillohet një Asamble e Jashtëzakonshme me gjithë 55 federatat europiane për të diskutuar masat mbrojtëse ndaj virusit të frikshëm.

Propozimet drastike nuk përjashtohen dhe rrezikohet seriozisht zhvillimi normal i Europianit. Gjithmonë nëse situata e vështirë nuk ndryshon dhe koronavirusi vazhdon të përhapet edhe më shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: