Connect with Us

Humbja në derbi, te Partizani shmangin analizën. Sormani piketon zëvendësuesin e Bitrit

Sport

Humbja në derbi, te Partizani shmangin analizën. Sormani piketon zëvendësuesin e Bitrit

Publikuar

-

Partizani ka nisur dje stërvitjet për javën e 25-të. Koha nuk premton, pasi vetëm të mërkurën do të zbresin në fushë për t’u përballur me Teutën. Seanca ka nisur me ritëm, por pa analizë.
pARTIZANI

Duket se është shmangur një mbledhje, për të mos rënduar më shumë gjendjen e grupit pas asaj humbjeje me shifrat 5-1 në derbi. Kundër durrsakëve do të ketë mungesa. Adolfo Sormani do të bëjë llogaritë pa Lorenco Trashin e dëmtuar dhe Eneo Bitrin të pezulluar prej të kuqit. E megjithatë, ngushëllues është rikthimi i Deian Boldor. Duket se dëmtimin e ka hedhur pas krahëve dhe në mesjavë do të jetë në formacion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: