Connect with Us

Komisioni i Disiplinës publikon vendimet, “shuplakë” Tiranës dhe Partizanit

Sport

Komisioni i Disiplinës publikon vendimet, “shuplakë” Tiranës dhe Partizanit

Publikuar

-

Komisioni i Disiplinës në FSHF gjobiti 3 klubet e Kategorisë Superiore Tiranën, Partizanin dhe Teutën për shkak të sjelljeve të gabuara të tifozëve të tyre në javën e 24-rt.

Disiplina vendosi të gjobisë klubin bardheblu për sjelljen e padenjë të tifozëve të vet në derbin e së premtes kundër Partizanit në “Air Albania” me 500 mijë lekë. Edhe të kuqtë nuk kanë shpëtuar pa u penalizuar. Për të njëjtin precedent si Tirana, organi disiplinor i futbollit shqiptar i faturoi kampionit të Shqipërisë gjobë prej 300 mijë lekësh.

Përveç penalizimit të për sjelljen e spektatorëve, Tiranës dhe Partizanit u kërkohet njëkohësisht të paguajnë dhe dëmet materiale të shkaktuara në “Air Albania”.

KD-ja gjobiti dhe Teutën me 100 mijë lekë për shkak të ofendimeve të tifozëve të vet në takimin  me Kukësin, sfidë e luajtur në “Niko Dovana” ditën e shtunë 2-2.

Ndërkohë, Disiplina pranoi kërkesën e klubit të Kategorisë së Parë Egnatias për shlyerjen e pjesës së mbetur të pezullimit.

VENDIMET E DITËS SË SOTME TË KOMISIONIT TË DISIPLINËS: 

1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të Neneve 65/1, 65/3/c) të KDS dhe Nenit 116 të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike dënohet me gjobë në masën 500.000 (pesëqind mijë) Lekë.

KF Tirana, urdhërohet të dëmshpërblejë dëmet e shkaktuara në sektorin përkatës të stadiumit “Air Albania Stadium” sipas akt konstatimit të Qendrës Sportive Kuq e Zi, brenda 15 ditëve.

2. FK Partizani, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të Neneve 65/2, 65/3c) të KDS dhe Nenit 116 të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike dënohet me gjobë në masën 300.000 (treqind mijë) Lekë.

FK Partizani, urdhërohet të dëmshpërblejë dëmet e shkaktuara në sektorin përkatës të stadiumit “Air Albania Stadium” sipas akt konstatimit të Qendrës Sportive Kuq e Zi, brenda 15 ditëve.

3. KF Teuta, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të Neneve 65/1/ dhe 65/3/c) të KDS dënohet me gjobë në masën 100.000 (njëqind mijë) Lekë.

4. Pranimin e kërkesës së FK Egnatia, pezullimin e zbatimit të pjesës së mbetur të dënimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: