Connect with Us

Në kërkim të titullit kampion, Orges Shehi zhvillon seancën e parë me Kukësin

Sport

Në kërkim të titullit kampion, Orges Shehi zhvillon seancën e parë me Kukësin

Publikuar

-

Klubi i Kukësit nuk mori shumë kohë për të gjetur trajnerin e ri të tyre, pas shkarkimit të Shpëtim Duros në fundjavë me përfundimin 2-2 të sfidës ndaj Teutës. Presidenti Gjici dhe drejtori Nexhipi zhvilluan bisedime intensive me kandidatë potencial për stolin, ku një prej tyre ishte edhe Skënder Gega, por verilindorët në fund ranë dakord me ish teknikun e Skënderbeut, Orges Shehi.

Shehi është prezantuar ditën e sotme nga klubi i Kukësit, pasi trajneri prej ditësh ndodhej në Spanjë ku po zhvillonte seminare. Menjëherë pas zyrtarizimit, Orges Shehi ka përveshur mëngët duke zhvilluar stërvitjen e parë si trajner i Kukësit.

Nga seanca e parë me teknikun e ri, në klubin e Kukësit shihen fytyra të buzëqeshura dhe një atmosferë familjare. Shehi do të ndihmohet tek Kukësi nga Rrahman Hallaci, I cili do të mbajë rolin e zv. trajnerit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: