Connect with Us

“Nuk e di cfarë duan nga unë këta idiotë”, presidenti i Hoffenhaim-it ofendon keq tifozët e Bayernit

BundesLiga

“Nuk e di cfarë duan nga unë këta idiotë”, presidenti i Hoffenhaim-it ofendon keq tifozët e Bayernit

Publikuar

-

Nuk qetësohen polemikat për parrullat e koret kundër presidentit të Hoffenheim, Dietmar Hopp. “Sikur vetëm ta dija, edhe nga larg, cfarë duan këta idiotë nga unë…”, është shfryrë për Sport1, pronari i klubit gjerman e themelues i Sap. Ai, që nga 1995 ka shpenzuar rreth 800 milionë për projekte që lidhen me sportin, mjekësinë (është impenjuar në ndërtimin e një instituti klinik kardiologjik që do të jetë aktiv këtë vit), urrejtjen që ultrasit i shfaqin nuk e kupton.

Dje gjatë ndeshjes së basketbollit të Bayern Mynih, tifozët kanë shfaqur një parrullë me të cilën kanë kritikuar ultrasit e Schickeria për ofezat e tyre ndaj Hopp: “Zbavitje e mbështetje në vend të urrejtjes e ofendimeve”. Edhe gjatë ndeshjes mes Union Berlin-Wolfsburg, tifozët kanë shfaqur një tjetër parrullë anti-Hopp. Në Gjermani shoqëritë dhe opinioni publik po punojnë kundër urrejtjes. Schalke 04, ka bërë të ditur, përmes një komunikate zyrtare, se përballë parrullave ofenduese personale (jo vetëm kundër Hopp…) skuadra do të dalë nga fusha “pavarësisht nga minuta e lojës, nga rezultati ose nga pasoja që mund të ketë veprimi ynë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: