Connect with Us

Pas turpërimit në derbi, ish-lojtari i Tiranës ngacmon Telushin/ Ça ke që shef!

Sport

Pas turpërimit në derbi, ish-lojtari i Tiranës ngacmon Telushin/ Ça ke që shef!

Publikuar

-

Mjafton një foto në rrjetet sociale dhe menjëherë nisin “thumbimet” nga futbollistët e ndryshëm të Superiores. Bëhet fjalë për Bedri Grecën dhe Bruno Telushin, dy lojtarët e njohur që luajnë përkatësisht për Laçin dhe Partizanin.

Sulmuesi i kurbinasve shfaqet në një foto, në ndeshjen mes të kuqve dhe Laçi, ku kryeqytetasit fituan me rezultatin 3-1. Greca është në një dyluftim në ajër, ndërsa rastësisht më tej Telushi që ndjek duelin e dy futbollistin. Pikërisht për këtë, Greca e ngacmon duke i shkruar: “Ça ke që shef o Bruno Telushi?”, përfundon me batutë “këmbëshpejti” i kurbinasve.

Kujtojmë që Telushi dhe Greca kanë luajtur së bashku te Flamurtari duke krijuar një miqësi të ngushtë mes tyre. Ndërkohë kjo foto është publikuar pas humbjes së thellë të vlonjatit në derbi kundër Tiranës, ekip me të cilin Greca ka luajtur më parë dhe bën tifo për të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: