Connect with Us

Realizoi një kryevepër ndaj Partizanit, Muçi zbulon deri kur zgjati festa te Tirana

Sport

Realizoi një kryevepër ndaj Partizanit, Muçi zbulon deri kur zgjati festa te Tirana

Publikuar

-

Ernest Muçi ishte padyshim një nga protagonistët e derbit mes Tiranës dhe Partizanit. Sulmuesi i bardhebluve ia doli të linte shenjën e tij me dy gola të realizuar, edhe pse nuk e nisi si titullar sfidën. Ndërkohë, ai që do mbahet mend gjatë është goli i dytë nga 18-vjeçari që ekzekutoi në mënyrë mjeshtërore një goditje dënimi nga një distancë e konsiderueshme.

I ftuar në emisionin Ora Sport, Muçi tregon se goditje të tilla i praktikon në stërvitje ndërsa shprehet se festa pas derbit ka zgjatur deri në seancën e djeshme stërvitore, ndërsa më pas mendohet për ndeshjen e radhës.

Karriera si futbollist- “Dëshira ka qenë më shumë e imja por edhe prindërit filluan ta kishin qejf dhe më përkrahnin”. Goditja e dënimit- “Ishte rezultati 4-1 dhe kisha besim tek vetja që mund të bëja diçka që atje dhe e mora. I kam praktikuar në stërvitje”.

Fitorja në derbi- “Emocionet ishin shumë të mëdha. Festa ka zgjatur sot deri përpara stërvitjes”.

Sfida me Kukësin- “Para ndeshjes e kishin ata presionin. U munduam t’ia merrnim vendin e parë. Tani jemi ne ata që e mbajmë kreun. Shpresojmë ta mbajmë deri në fund”, u shpreh Muçi.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: