Connect with Us

Sadiku qenka tifoz i çmendur i Realit, ja si e festoi golin e parë të madrilenëve

Kombëtare

Sadiku qenka tifoz i çmendur i Realit, ja si e festoi golin e parë të madrilenëve

Publikuar

-

Reali Madridi arriti të merrte një fitore në “Santiago Bernabeu” kundër Barcelonës në ndeshjen e djeshme, duke gëzuar shumë tifozë të tyre në të gjithë botën. Ka qenë goli i Vinisius ai që ka çuar në këmbë gjithë madrilenët e mes tyre edhe sulmuesin e kombëtares sonë dhe të Malagas në La Liga 2, Armando Sadiku.

lbasanasi është filmuar nga partnerja e tij teksa feston si i çmendur golin e sulmuesit brazilian, i cili në minutën e 71 dhe i hapi rrugën fitores së skuadrës së “Los Blancos”. Sadiku është çuar në këmbë dhe feston teksa përsërit disa herë shprehjen e famshme spanjolle “golazo”.

Ai nuk mjaftohet me kaq, por nga “repertori” i tij ndoshta pa dashje del edhe një fjalë jo dhe aq e hijshme. “Shk***ato”, thotë sulmuesi, i cili i jep edhe pak nuanca spanjisht. Më pas ai me shaka shprehet se shpreson të mos anulojnë golin për pozicion jashtë loje të Vinisius.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: