Connect with Us

Shehi: Ja çfarë po bëja kur më telefonuan për t’u bërë trajner i Kukësit

Sport

Shehi: Ja çfarë po bëja kur më telefonuan për t’u bërë trajner i Kukësit

Publikuar

-

Kukësi e ka zyrtarizuar trajneri e ri pas largimit të Duros, duke ia kaluar ekipin Shehit. Ky i fundit ka edhe presionin e titullit kampion, pasi Gjici i ka vendosur si kusht, për ta vazhduar aventurën e tij te verilindorët. Ndërkohë në një intervistë për “Supersport”, Shehi ka folur për herë të parë si trajneri i ri i Kukësit, ndërsa tregon që kur mori telefonatën nga ekipi, ishte duke ndjekur një ndeshje të moshave të Barcelonës në Spanjë.

“Gjërat rrodhën shumë shpejt dhe kur u kontaktova isha duke parë një ndeshje të Barcelonës U-17. Shkova menjëherë që të marrë valixhet dhe erdha përpara kohe. Ky është një vlerësim dhe falenderoj klubin që më la mundësinë të drejtojë një skuadër me objektiva madhore. Jam i lumtur që do të drejtojë Kukësin dhe ata lojtarë me aq cilësi. Sot jam kontaktuar rreth orës 12.

E njoh mjaftueshëm skuadrën. Kam qenë pjesë edhe e studiove televizive dhe më duhej që ta ndiqja edhe Kukësin. Besoj se janë të gjitha mundësitë dhe kam besim do ia dalim për titullin kampion. Nga jashtë duket një ekip me shumë cilësi, por sigurisht që nuk është njësoj si ta shohësh nga brenda. Mendoj se Kukësi ka pasur edhe çështje fati, që nuk ka ato pikë që duhej në fakt”, tha Shehi. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: