Connect with Us

Shkëmbi refuzoi stolin e Kukësit, pasi nuk ishte dakord me kushtin e fortë të Gjicit

Sport

Shkëmbi refuzoi stolin e Kukësit, pasi nuk ishte dakord me kushtin e fortë të Gjicit

Publikuar

-

Diskutime të ethshme janë bërë mes drejtuesve të Klubit të Kukësit dhe ish-trajnerit të Teutës Bledi Shkëmbi. 40 vjeçari super i talentuar, një ndër kapitenët jetëgjatë që ka ngritur aq shumë trofe me Skënderbeun dhe vlerësohet më së shumti për taktikën por edhe harmoninë që krijon në ekipe me lojtarët, e ka refuzuar ofertën e bërë nga Nexhipi i Kukësit për shkak të kushteve të vena nga zyrtari i klubit verior, raporton newsport.al.

“Duhet ta nxjerrësh Kukësin kampion”, ishte kërkesa e Kukësit, tani që ka mbetur vetëm një fazë e fundit për t’u luajtur në këtë kampionat. E nëse nuk firmosej ky kusht, atëherë Shkëmbi nuk do ta merrte pankinën kuksiane.

Sipas burimeve, Shkëmbi nuk e ka pranuar këtë kusht radikal, tani në përfundimin e tre fazave dhe kur ekipet kryesore janë aty-aty me pikë, ndërkohë që Tirana është shkëputur me 4 pikë diferencë. Ndërkohë që kuksianët i presin dy ndeshje të forta, të mërkurën me Vllazninë në “Elbasan Arena” dhe të dielën në Korçë kundër Skënderbeut, raporton newsport.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: