Connect with Us

“Tirona Fanatics” ka një kërkesë për ndeshjen e radhës ndaj Flamurtarit/ “Mos e le…”

Sport

“Tirona Fanatics” ka një kërkesë për ndeshjen e radhës ndaj Flamurtarit/ “Mos e le…”

Publikuar

-

Të mërkurën, Tirana do të luajë në transfertë kundër Flamurtarit, në kuadër të javës së 25-të të Superiores. Ky takim do të zhvillohet në Vlorë dhe në këtë situatë pozitive të bardhebluve nuk do të mungojnë as mbështetësit e 24-herë kampionëve të Shqipërisë.

“Tirona Fanatics” fton të gjithë tifozët t’i bashkohen grupit të tyre për të qenë pranë skuadrës për të shijuar fitoren e radhës. Në postimin e bërë në kanalin zyrtar shkruhej:

“Të mërkurën lu TIRONA! Në mesjavë udhëtojmë drejt Vlorës aty ku luan dashuria jonë. Shkojmë, këndojmë dhe fitojmë së bashku ndeshjen e radhës! Mos e le pa ardh. Detajet e transfertës do të dalin në vazhdim. Forca Tirona!”, ishte njoftimi i ultrasve të Tiranës.

Ndërkohë më parë kanë njoftuar prezencën e tyre edhe tifo-grupi tjetër i Tiranës, “Capital Crew”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: