Connect with Us

Vendosja e basteve, ish-futbollisti i Liverpulit pezullohet me 4 muaj

Sport

Vendosja e basteve, ish-futbollisti i Liverpulit pezullohet me 4 muaj

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Liverpulit, Daniel Starrixh është pezulluar për 4 muaj, për shkak se ka thyer rregullat e vendosjes së basteve.

Sturrige

30-vjeçari anglez, i cili ka shënuar 7 gola në 16 ndeshje me skuadrën e re Tranzborspor, ka udhëzuar vëllain e tij, Leon, të vendosë bast për një kalim të mundshëm te Sevilja, si dhe i ka dhënë atij informacion të brendshëm gjatë merkatos së janarit 2018.

Fillimisht, Starrixh u ndëshkua nga një komision i pavarur verën e kaluar me përjashtim për 6 javë, mirëpo Federata Angleze e Futbollit apeloi vendimin dhe bordi apelimit vendosi ta përjashtojë për 4 muaj si dhe t’ia dyfishojë gjobën në 150,000 paund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: