Connect with Us

Video/ Triumfi në Kupë, shikoni festën e çmendur të Tiranës U-19

Sport

Video/ Triumfi në Kupë, shikoni festën e çmendur të Tiranës U-19

Publikuar

-

Fitorja e Kupës së Shqipërisë për grupmoshën 19-vjeçare përbën një sukses më vete për Tiranën dhe historinë e saj. Bardheblutë e vegjël premtojnë një të ardhme të ndritur dhe të suksesshme për 24-herë kampionët e Shqipërisë.

Skuadra e drejtuar nga Bledar Devolli ka festuar në mënyrë të veçantë triumfin kundër Shënkollit me rezultatin 3-2 ditën e djeshme në stadiumin “Air Albania” duke u frymëzuar nga klubi norvegjez i Rozenborgut.

Në një video të publikuar nga klubi bardheblu, shihet se si 19-vjeçarët e Tiranës këndojnë me vargjet “O Tirona, shalalalalala!” dhe pasi lideri i ekipit pushon së kënduari, fillojnë ovacionet e skuadrës. Tirana U19 është frymëzuar nga festa e Rozenborgut, të cilët u shpallën kampionë të ligës në vitin 2015. Kapiteni i skuadrës këndon me tifozët.

Festa e Tiranës U19 pas fitores së Kupës së Shqipërisë.

KF Tirana U19 🏆🥇

KF Tirana U19 🏆🥇

Gepostet von KF Tirana am Sonntag, 1. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: