Connect with Us

Zyrtarizohet java e 25-të e Superiores, ja kur luhen të gjitha sfidat

Sport

Zyrtarizohet java e 25-të e Superiores, ja kur luhen të gjitha sfidat

Publikuar

-

Këtë herë në kampionatin shqiptar, skuadrat do të zbresin në fushë në mesjavë. Superiorja do luhet e gjitha ditën e mërkurë, ndërkohë që orari ka pësuar edhe një ndryshim duke bërë që katër ndeshje të luhen në orën 17:00 dhe një në orën 14:00. Kështu, sfida e cila do të nisë ditën do jetë ajo mes Laçit dhe Bylisit.

Një ndeshje e cila njihet për rivalitetin e saj, ndërkohë që ballshiotët janë ende në kërkim të fitores së parë për këtë vit. Nga ana tjetër, kurbinasit janë më të qetë duke qenë se kanë fituar dy ndeshjet e fundit në kampionat. Ndërkohë, në orën 17:00, kryesuesit e Tiranës udhëtojnë në transfertën e Vlorës, ku përballen me Flamurtarin. Kuqezinjtë duken të pafuqishëm, të paktën në letër, megjithatë edhe prej mungesave të Torasës e Kales, bardheblutë janë të paralajmëruar për t’u treguar të kujdesshëm, teksa në fazën e parë lanë dy pikë ndaj Flamurtarit.

Sakaq, Kukësi tashmë pa Duron dhe me Orges Shehin në drejtim, kërkon të kthehet te suksesi që mungon prej tre ndeshjesh. Përballë tyre do jetë Vllaznia, e cila tashmë pas humbjes me Skënderbeun rrezikon zonën e play out dhe ka nevojë urgjente për pikë. Ndërkaq, Partizani pret Teutën. Të kuqtë vijnë pas turpërimit në derbi dhe i duhet të reagojnë për të mos rënduar edhe më shumë situatën në shtëpinë e tyre.

Ndeshja me durrsakët është edhe një duel direkt mes dy skuadrave që pretendojnë Kupat e Europës. Sakaq, po në 17:00, Skënderbeu pret në shtëpi Luftëtarin dhe ndaj gjirokastriteve, të besuarit e Ilir Dajës kanë të gjitha mundësitë për vazhduar ecurinë pozitive në këtë vit./vipsport.al

Ndeshjet:

14:00 Laçi-Bylis

17:00 Partizani-Teuta

17:00 Kukësi-Vllaznia

17:00 Flamurtari-Tirana

17:00 Skënderbeu-Luftëtari

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: