Connect with Us

Daja flet për ndeshjen e radhës ndaj Luftëtarit/ “Luan kush tregon formë të mirë”

Sport

Daja flet për ndeshjen e radhës ndaj Luftëtarit/ “Luan kush tregon formë të mirë”

Publikuar

-

Skënderbeu do të luaj nesër me Luftëtarin në Korçë. Ndeshja e javës së 25 do të zhvillohet në orën 17:00, teksa Ilir Daja ka folur për gjendjen e korçarëve. Trajneri i Skënderbeut ka theksuar se ekipi nga Gjirokastra nuk duhet nënvlerësuar, paçka formës së tyre. Daja ka theksuar se ka gjithë skuadrën në dispozicion, ndërsa do të luaj ai që ka formën më të mirë.

Ecuria? “Është një periudhë e mirë që po kalojmë në këtë fazë të kampionatit. Përveç rezultateve pozitive vlen të theksohet edhe loja e mirë që kemi bërë. Megjithatë duhet të jemi me këmbë në tokë, pasi kemi ndeshje çdo 3-4 ditë. Duhet të vazhdojmë ecurinë pozitive në lojë. Në çdo ndeshje duhet të kërkojmë të marrim pikët maksimale, në mënyrë që të paktën të marrim 3 pikët, sidomos në fushën tonë.

Luftëtari? Në dy ndeshjet e para, njëra është në favorin tonë një në disfavorin tonë. Duhet t’i vlerësojmë për futbollin që bëjnë. Kanë individë që nëse iu lë hapësira mund të të dëmtojnë.

Ne e kemi analizuar ndeshjet që kemi bërë, i kemi harruar ato ndeshje. Motivimi duhet të jetë maksimal si në ndeshjet e tjera. Kampionati këtë sezon ka treguar se diferencat mes ekipeve nuk janë shumë të mëdha. E kemi të gjithë ekipin në dispozicion, kush tregon formë të mirë mund ta aktivizojmë.

Për të marrë fanellën e titullarit duhet të djerësish në stërvitje. Ne më mirë të përqendrohemi te ndeshja e nesërme, pasi kampionati ka treguar se me dy fitore ngjitesh e pjesa e sipërme, por nëse bën hapa fals mund të rrëshqasësh shumë shpejt. Duhet ta vlerësojmë maksimalisht kundërshtarin, për të marrë fitoren.

Fitorja nesër? 3 pikët janë shumë të rëndësishme sepse rikuperojmë më shumë në tabelën e klasifikimit dhe vazhdojmë me një gjendje psikologjike akoma më të mirë”, us hpreh Ilir Daja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: