Connect with Us

Faji i portierit apo hile e sulmuesit?/ Video: Ky gol po bën xhiron e rrjetit

Sport

Faji i portierit apo hile e sulmuesit?/ Video: Ky gol po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

“Të gjitha llogariten”. Kjo është ajo që shkuan Yeovil Town, që tre ditë më parë mposhti skuadrën e Wrexham me rezultatin 3-0. Takimi i National League (liga e pestë në Angli) u zhbllokua me një gol të çuditshëm.

Rob Lainton, portieri i skuadrës mike, në vend ta godiste topin që e kishte në dorë, e la në tokë dhe sulmuesi Courtney Duffus, i cili ndodhej aty pranë, shënoi gol dhe tërboi kundërshtarin.

Lainton protestoi, me arsyetimin se lojtari i Yeovil Town i futi këmbën. Gjithçka ishte e rregullt dhe më pas vendasit realizuan edhe dy gola të tjera. Të tretin madje e shënoi një shqiptar, Albi Skëndi, në minutën e katërt shtesë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: