Connect with Us

Favoritë kryesorë për fituar grupin në Ligën e Kombeve, shikoni statistikat e Shqipërisë me rivalët

Kombëtare

Favoritë kryesorë për fituar grupin në Ligën e Kombeve, shikoni statistikat e Shqipërisë me rivalët

Publikuar

-

U hodh ditën e sotme shorti për Ligën e Kombeve, teksa Shqipëria është shortuar në Grupin 4, të Ligës C.

Në të njëjtin grup me kuqezinjtë janë edhe Lituania, Bjellorusia dhe Kazakistani. Pikërisht me këta të fundit Kombëtarja jonë është përballur dy herë, teksa në të dyja ndeshjet ka triumfuar.

E para është zhvilluar në transfertë në 13 tetor të 2004-ës, ku kuqezinjtë triumfuan 1-0. Ndeshja e dytë u zhvillua në Tiranë, ku Shqipëria fitoi me rezultatin 2-1.shqiperia kombetarja

Me Bjellorusinë kemi zhvilluar 5 ndeshje, me statistikat që anojnë nga ana e bjellorusëve. Në 5 ndeshje të zhvilluara Shqipëria ka marrë një fitore, 2 humbje dhe 2 barazime.

Me Lituaninë jemi përballur 4 herë, teksa kemi marrë 2 fitore dhe dy barazime.

LIGA C

GRUPI 4

Lituania

Kazakistani

Bjellorusia

Shqipëria

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: