Connect with Us

Gjeste me këmbë e duart, Starova acarohet keq me Vangjelin

Sport

Gjeste me këmbë e duart, Starova acarohet keq me Vangjelin

Publikuar

-

Një moment i nxehtë i debatit është bërë te emisioni “Pressing” që transmetohet në “ABC News”. Kryefjala ishte derbi i Shqipërisë, teksa Tirana fitoi në shifrat 5-1 ndaj Partizanit. I ftuar në studio ishte edhe mbrojtësi Vangjeli, për një nga rastet më të diskutueshme.

Pikërisht në minutën e 1 të takimit, atje ku tek të kuqtë pretendojnë një penallti të mohuar për prekje me dorë nga mbrojtësi i Tiranës. Por ky i fundit shprehet se nuk ka një të vërtetë në lidhje me këtë rast, pasi topi nuk i ka rënë në krahë.

“Jam në pozicion diagonal. Më ka prekur në anën e majtë të gjoksit, as në parakrah as në krah. Dora ka lëvizur sepse erdhi shumë fort te gjoksi. E dini shumë mirë që edhe kur të gjuajnë me grushte nuk je robocop që të mos lëvizësh. Reagimi i dorës erdhi se me ra topi në gjoks. Po të më kapte në dorë topi do shkonte anash. Është një pamje tjetër nga prapa porte që e tregon saktë. U ktheva diagonal, kam reaguar i gjithi. Jam kthyer. Nuk është penallti”, ka thënë Vangjeli.

Por nga ana tjetër Starovën nuk e mban vendi në këtë debat. Trajneri i njohur është ngritur në këmbë duke bërë lëvizje të shumta për t’i treguar Vangjelit se rasti konkret ishte 11-metërsh dhe duke i treguar lojtarit të Tiranës sesi do të ishte reagimi i tij nëse topi do e kishte prekur në gjoks siç pretendonte.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: