Connect with Us

Grupet e Ligës së Kombeve, mësohen datat e ndeshjeve të Kombëtares shqiptare

Kombëtare

Grupet e Ligës së Kombeve, mësohen datat e ndeshjeve të Kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Është hedhur sot në orën 18:00 në Amsterdam shorti i Ligës së Kombeve për edicionin e ri. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edouardo Reja kanë mësuar kundërshtarët, teksa do të përballen në një grup relativisht të lehtë. Kazakistani, Lituania dhe Bjellorusia janë kundërshtarët e kuqezinje.

UEFA ka bërë me dije edhe datat e ndeshjeve, teksa edicioni i ri do të nisë në muajin shtator. Ndeshjet e para do të luhen nga 3-5 të këtij muaji, teksa ndeshjet e dyta në 6-8 po të shtatorit. Ndeshjet përkatëse ne grupe do të përfundojnë në mesin e nëntorit 2020, teksa finalet do të luhen në qershor 2021, për t’u përmbyllur më pas në marsin e 2022.

LIGA C, Grupi 4: Kazakistan, Lituania, Bjellorusi, Shqipëri

Datat:

Dita 1: 3-5 Shtator 2020
Dita 2: 6-8 Shtator 2020
Dita 3: 8-10 Tetor 2020
Dita 4: 11-13 Tetor 2020
Dita 5: 12-14 Nëntor 2020
Dita 6: 15-17 Nëntor 2020
Faza finale: 2/3 & 6 Qershor 2021
Play-off: 24/25 & 28/29 Mars 2022

Shorti i plotë:

Liga A

Grupi 1: Poloni, Bosnjë, Itali, Hollandë

Grupi 2: Islandë, Danimarkë, Belgjikë, Angli

Grupi 3: Kroaci, Suedi, Francë, Portugali

Grupi 4: Gjermani, Ukrainë, Spanjë, Zvicër

Liga B

Grupi 1: Rumani, Irlandë e Veriut, Norvegji, Austri

Grupi 2:Izrael, Sllovaki, Skoci, Republika Çeke

Grupi 3:Hungari, Turqi, Serbi, Rusi

Grupi 4: Bullgari, Irlandë, Finlandë, Uellsi

Liga C

Grupi 1: Azerbajxhan, Luksemburg, Qipro, Mali i Zi

Grupi 2:Armenia, Estonia, Maqedoni e Veriut, Gjeorgjia

Grupi 3: Moldavia, Sllovenia, Kosovë, Greqi

Grupi 4: Kazakistan, Lituania, Bjellorusi, Shqipëri

Liga D

Grupi 1: Ishujt Faroe, Letonia, Andorra, Malta

Grupi 2: Gjibraltar, Lihtenshtein, San Marino

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë. Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë. Në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE