Connect with Us

“Grupi më i keq prej Kazakistanit e Bjellorusisë”, Duka: Ja e vërteta me Rejën

Kombëtare

“Grupi më i keq prej Kazakistanit e Bjellorusisë”, Duka: Ja e vërteta me Rejën

Publikuar

-

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, e ka vlerësuar shortin e sotëm si normal në disa këndvështrime, por edhe të vështirë në disa aspekte të tjera. Në “SuperSport” ai deklaroi se distancat e largëta dhe koha e shkurtër mes ndeshjeve ishin një vështirësi e pazakontë për këtë edicion.

“Shorti është short, nuk ishte i keq. Programi i ngjeshjeve është shumë i ngjeshur, luhet ccdo tre ditë ndaj është i vështirë se janë distanca shumë të largëta. Me Kazakistanin e Bjellorusinë, në tre ditë është grupi më i keq. Por të tilla janë ndarjet, ekipet janë të të njëjtit nivel.

Nuk ka skuadra të lehta, duhet të përgatitesh mirë. Shqipëria e cilësoi të lehtë edhe Andorrën e nuk arriti ta fitojë. E lehtë është pasi të kesh luajtur e marrë rezultat pozitiv, është një grup i vështirë, me mundësi për të marrë ccdo vend në grup. Sigurisht, objektivi është të kalohet grupi, të shkojmë në B në vitin tjetër, e mendoj për të parë shanset tona për kualifikim në Botëror.

Nuk dëshiroja Kosovën, e dëshiroja më shumë aty ku shkoi shorti. E kemi deklaruar edhe më parë që me trajnerin Reja kemi firmosur kontratat me të gjithë stafin e tij që ishte në kualifikueset e Europianit”, tha Duka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë. Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë. Në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE