Connect with Us

Ilir Daja “fërkon duart”, 2 rikthime të rëndësishme te Skënderbeu

Sport

Ilir Daja “fërkon duart”, 2 rikthime të rëndësishme te Skënderbeu

Publikuar

-

Pas dy fitoreve radhazi, Skënderbeu do të kërkojë ditën e nesërme përballë Luftëtarit të tretin sukses. Ky vit i ka gjetur korçarët në pozita shumë më komode, ndërsa zona e Kupave të Europës është vetëm tre pikë larg për të besuarit e trajnerit Ilir Daja.

Me një kundërshtar në vështirësi si gjirokastritët, bardhekuqve nuk iu falen hapat fals ndërkohë që do të kenë edhe dy rikthime të rëndësishme në prapavijë. Bëhet fjalë për Pollozhanin, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Teutës dhe Eni Imami që kishte plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Kështu, të dy lojtarët i munguan ekipit në përballjen me Vllazninë, megjithatë tashmë janë sërish të gatshëm ndërsa në dispozicion prej javë së kaluar është kthyer pas pezullimit edhe Bajram Jashanica.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: