Connect with Us

Dy supersfida/ Java e 26-të e Superiores, ja kalendari i plotë

Sport

Dy supersfida/ Java e 26-të e Superiores, ja kalendari i plotë

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të luaj nesër javën e 25, me pesë takime që do të luhen në dy orare. Kalendari është i ngjeshur, teksa vetëm pak ditë më vonë, skuadrat do të rizbresn në fushë. Këtë të diel do të luhen tre ndeshje, teksa java do të mbyllet të hënën e javës që vjen me 2 duele të tjera.

Katër takime do të zhvillohen nën dritën e prozhektorëve, teksa ka ndryshuar edhe orari. Të diel, Luftëtari do të presë Bylis në orën 14:00, ndërsa tre orë më vonë do të luhen dy takime të tjera. Tirana – Laçi dhe Teuta – Flamurtari, të dyja nën dritën artificiale.

Java e 26 do të mbyllet të hënën që vjen, me Vllazninë që do të presë Partizanin dhe Kukësin që do të luaj në Korçë. Të dyja duelet janë programuar për në orën 18:00.

Kategoria Superiore, Java 26

E diel, 08/03/2020

Luftëtari – Bylis (14:00)

17:00

Tirana – Laçi

Teuta – Flamurtari

E hënë, 09/03/2020

18:00

Vllaznia – Partizani

Skënderbeu – Kukësi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: