Connect with Us

“Menaxher kam Tefik Osmanin”, surprizon Batha: Më ka premtuar Kombëtaren, shiritin te Tirana nuk do e pranoja kurrë

Sport

“Menaxher kam Tefik Osmanin”, surprizon Batha: Më ka premtuar Kombëtaren, shiritin te Tirana nuk do e pranoja kurrë

Publikuar

-

Autori i dy golave në derbi, Idi Batha ishte i ftuar në studion e “Procesit Sportiv”, teksa ka folur mbi emocionet e ndeshjes të zhvilluar në “Air Albania”, si dhe ka sqaruar rastin e tij me Melon.

“Sezoni akoma nuk ka mbaruar dhe shpresoj ta mbyll me këto ritme. Te Tirana shkova nga Flamurtari dhe mendoj se bëmë një sezon të mirë. Fitorja nuk ka lidhje fare me hakmarrje ndaj Partizanit”, tha në fillim Batha.

Rasti me Melon:

“Pa diskutim që ai është një gjest i shëmtuar. Dhe shumë gabim për mua. Por kështu nuk diskutohet. “Me sikur” diskutohet vetëm në kafe. Po të kisha një të verdhë nuk do ta bëja atë gjest. Në 400 ndeshje që zhvillohen në fundjavë ato gjeste ndodhin me 100-ra, sepse fundja jemi në futboll dhe ka nerv. Me eksperiencën që kam nuk më lejohet”, tha Batha.

Olsi Rama ka thënë se e ke pështyrë Melon?

Nuk jam nga ai tip lojtari që provokoi të tjerët. Në rastin kur nuk më pëlqen gjithçka reagoi. Por siç ka thënë ai ta pështyjë asnjëherë në botë.

Ekipi si ndryshoi?

Skuadra është meritë e atyre që kanë formuar nga fillimi. Presor Ardi ishte iniciator i këtyre lojtarëve. Edhe Presidenti që afroi lojtarët e duhur. Egbo ka meritën më të madhe tek Tirana. Menaxher nuk më është dashur në Shqipëri. Por menaxher i imi është Tefik Osmani dhe ai më ka premtuar shumë gjëra. Nga kombëtarja e të tjera. Kontratë nuk kemi, se për shokët s’ka kontrata.

Kush gjuan më mirë ti apo Muçi?

Me Muçin jemi tipa të ndryshëm gjuajtësish. Ai gjuan më fortë, ndërsa unë më mirë teknikisht. Por Muçi është gjuajtës shumë I mirë.

Ke fol me ndonjë lojtarë të Partizanit?

Pas derbit skam patur komunikim me lojtarët e Partizanit. Kam folur disa ditë para sepse kam shumë lojtarë të mirë aty.

Kontrata?

Kontrata ime është 1 vjeçare. Nëse gjërat vazhdojnë kështu do të kemi gjëra pozitive.

Kapiten tek Tirana?

Nëse do të ishin lojtarët që janë tani nuk do ta pranoja kurrë të isha kapiten i Tiranës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: