Connect with Us

Messi shpërthen ndaj trajnerit, nuk duhej ta bënte atë gjë ndaj Realit

La Liga

Messi shpërthen ndaj trajnerit, nuk duhej ta bënte atë gjë ndaj Realit

Publikuar

-

Lionel Messi është një nga njerëzit me më shumë ndikim në Barcelonë dhe “Camp Nou” dhe tashmë duket se është kthyer kundër trajnerit të ri Quique Setien. Pas humbjes me Real Madrid, në Spanjë kanë hedhur dritë për një përplasje të sulmuesit argjentinas dhe trajnerit katalanas, për shkak të taktikës së përdorur.

Lionel Messi pothuajse nuk u djersit fare në fushën e lojës, teksa kjo ishte si një akt rebelimi ndaj Setien, i cili nuk po mundet të bindë me modulin e tij të lojës. Humbja ndaj Real Madrid ishte me shumë pasoja tek Barcelona, të cilët tashmë duhet të shpresojnë tek një hap fals i madrilenëve për të kaluar sërish në krye të renditjes.

“Në atë mënyrë ju nuk mund të luani kundër Real Madrid”, kanë qenë fjalët e Messit për Chiringuito TV, të cilat kanë bërë që mediat të aludojnë sërish për përplasje të thella brenda klubit katalanas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: