Connect with Us

“Shqipëria ishte me fat”, gladiatori Gjasula komenton shortin e Ligës së Kombeve

Kombëtare

“Shqipëria ishte me fat”, gladiatori Gjasula komenton shortin e Ligës së Kombeve

Publikuar

-

Pasi u hodh shorti i Ligës së Kombeve, për “Supersport”, ka folur mesfushori i Kombëtares, Klaus Gjasula. Ky i fundit e ka pranuar se shorti i ka buzëqeshur Shqipërisë, teksa është shprehur se Kosova e ka më të vështirë. “Mendoj se Kosova e ka më të vështirë se ne. Shorti na ra shumë mirë. Kemi shanse për të kaluar në vendin e parë. Do të japim maksimum dhe të fitojmë ndeshjet, të tregojmë çfarë dimë të bëjmë.

Unë besoj që do të kalojmë një nivel më lart, por edhe të kualifikohemi në Botëror. Mundësitë janë dhe kemi shanse për t’ia dalë. Të marrim fitoret dhe të shkojmë më lart. Unë nuk i njoh shumë kundërshtarët që do të kemi në grup. Njoh vetëm ekipi tonë dhe kam besim se do bëjmë mirë.”, u shpreh Gjasula.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: