Connect with Us

Takaj apo Halili? Kristi Vangjeli i surprizon të gjithë me zgjedhjen

Sport

Takaj apo Halili? Kristi Vangjeli i surprizon të gjithë me zgjedhjen

Publikuar

-

Kristi Vangjeli ishte pjesë e emisionit “Pressing” në ABC News mbrëmjen e djeshme. Mbrojtësi korçar i Tiranës foli për shumë çështje, duke nisur nga ndeshja derbi me Partizanin. Ai pranon se kundërshtari i vuri në vështirësi, edhe pse fituan me rezultatin e thellë 5-1. Në lidhje me gjykimin, Vangjeli thekson se ishte i drejtë.

“Na vuri në vështirë në fillim Partizani dhe ishim përgatitur. Fazën e parë ishim ne poshtë, ata lart. E prisnin atë eufori në fillim. Donin ta kthenin në epërsi avantazhin që kishim ne në renditje. Gabimet e tyre erdhën prej presionit që bëmë ne. Nuk besoj se gjyqtari ka ndikuar. Në një derbi nuk priten kaq shumë gola, por ata ishin me një lojtar më pak. Arbitri gjykoi mirë, mori vendime të drejta”, tha fillimisht Vangjeli.

Më pas ai foli edhe për autogolin që realizoi Hektor Idrizaj: “Më vjen keq që Idrizaj shënoi autogol, është miku im. Terreni është shumë i vështirë aty, është një pjesë e mallkuar e stadiumit në atë zonë”. Më tej ai tregon se te Tirana president Refik Halili u ka vendosur premio për çdo ndeshje dhe shpreson që deri në fund të mund të marrin të tjera para prej tij me rezultatet pozitive.

“Ekipi nuk ka eufori, jemi më këmbë në tokë. Presidenti na ka mbështetur, edhe me premio. Kemi pasur çdo ndeshje dhe ia kemi marrë dhe do vazhdojë. Shpresoj t’ia marrin deri në fund”, thotë me shaka korçari, të cili i kërkohet edhe një mendim se cili presidenti i pëlqen më shumë, Refik Halili, apo Ardjan Takaj i Skënderbeut të qytetit të tij.

“Presidenti i Skënderbeut është më i qetë. Ka treguar se di të menaxhojë situata, pasi ka fituar tituj dhe ka luajtur në Europë. Ai ishte më dorështrënguar, edhe prej ekipit të mirë që kishim. Halili është dorëlëshuar më shumë dhe kjo më pëlqen më shumë”, shton Vangjeli, i cili më tej flet për Partizanin dhe shanset që ka për Europën, si dhe për ndeshjet në vazhdim.

“Partizani ka ekip për të arritur Europen. Ka edhe 12 ndeshje për t’u luajtur. Çdo ekip mund të të mundë. Diferenca me Kukësin? Janë pak katër pikë diferencë. Transferta me Luftëtarin është e vështirë. Kukësi la dy pikë atje, askush nuk e mendonte. Edhe me Vlorën është ndeshje e rëndësishme dhe duhet përqendrim. Duhet vlerësim për ekipe si Flamurtari e Luftëtari, pasi po e respektojnë garën dhe luajnë futboll të mirë”, përfundoi Vangjeli

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: