Connect with Us

“Tirana e fali Partizanin”, Artan Hoxha: Mund t’i shënonte 7-8 gola!

Sport

“Tirana e fali Partizanin”, Artan Hoxha: Mund t’i shënonte 7-8 gola!

Publikuar

-

Artan Hoxha, gazetari i njohur, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Hoxha foli për derbin e kryeqytetit, ku u shpreh: “Arbitri ndikoi, padiskutim në derbi. E pata thënë që Tirana do ta fitonte ndeshjen, por më surprizoi Partizani. Për mua, arbitrin nuk e ndihmoi as stadiumi plot me tifozë. Ai mund ta jepte penalltinë, por ta shmangte kartonin e kuq. Partizani nuk hoqi dorë nga kërkimi i golit të dytë, por pësoi 5 gola.

Është humbja më e thellë e Partizanit në dy dekadat e fundit. Lojtarët e Tiranës, trajneri i Tiranës, thanë që Partizani luajti mirë. E ke masakruar Partizanin e mbi të gjitha, Tirana jo që mundi Partizanin, por e shkurorëzoi nga kampion në fuqi.

Tirana vuri vulën që është pretendenti numër një për titullin kampion. Për mua, Tirana nuk fitoi thjesht një ndeshje dhe në derbi, por i ktheu kusurin Partizanin. Partizani e fitoi titullin me derbi vjet, Tirana ia ktheu me të njëjtën monedhë sivjet.

Unë dua të them se kur e ke mirë me atë lart, arbitrat e mbajnë më mirë me ty. A e mbani mend vjet, sa penallti ka fituar? E kanë masakruar. Tirana e fali Partizanin, mund t’i shënonte 7 ose 8 gola”, tha Hoxha

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: