Connect with Us

U grumbullua me ekipin e parë, Lampard merr vendimin për Brojën

Premier Liga

U grumbullua me ekipin e parë, Lampard merr vendimin për Brojën

Publikuar

-

Armando Broja ka qenë pjesë e skuadrës së Çelsit në stërvitjet e fundit dhe mendohej se sot në ndeshjen e Kupës FA të londinezëve ndaj Liverpulit, do të vinte edhe momenti i tij për të zbritur në fushë mes profesionistëve.

Por edhe pse u stërvit dhe udhëtoi sot në stadium me ekipin e parë, sulmuesi i talentuar shqiptar nuk ia ka dalë të bëhet pjesë e grupit të lojtarëve që do të zbresin sot në fushë apo do të ulen në pankinë Lampard ka zgjedhur që një nga adoleshentët e ekipit të të rinjve, Gilmor, të jetë në fushën e lojës nga minuta e parë ndaj Liverpulit. ndërsa Anjorin, një tjetër talent nga të rinjtë, do të jetë në pankinë.

Broja edhe këtë herë do të ulet në tribunë, por fakti se Lampard ka filluar ta afrojë me ekipin e parë, shton më shumë shanset e tij që të debutojë së shpejti me blutë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: