Connect with Us

“Abazaj luajti me 1 këmbë”, Shehi i shtang të gjithë: Kam frikë se Shkurtaj do të …

Sport

“Abazaj luajti me 1 këmbë”, Shehi i shtang të gjithë: Kam frikë se Shkurtaj do të …

Publikuar

-

Kukësi nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola në “Elbasan Arena” ndaj Vllaznisë. Një debutim jo fort pozitiv për trajnerin Orges Shehi, i cili në prononcimin pas ndeshjes, ai u shpreh:

“Nuk morëm atë që dëshironim. E dinim shkallën e vështirësisë dhe problemet. Nga dëshira e madhe për të fituar ishim pak të zhbalancuar. Na u dha rasti në fund. Nuk arritëm të finalizonim. Ky është futbolli nuk ke çfarë bën.

Nëse nuk shënon, ndryshon dinamika e ndeshjes. 1 gol ndryshon dinamikën e ndeshjes. Por e thashë më parë, nuk shënuam, s’kemi ç’bëjmë. Kështu e ka futbolli.

Nuk dua të bëj qaramanin që mungonin shumë lojtarë. Mungonte Rroca, Ethemi, Musolli. Futëm Abazajn me një këmbë. Nuk kishim alternativa. Bëmë disa arnime. Kjo na solli vështirësi edhe në ndërtimin e lojës.  Po të mungojë zemra e mesfushës, është e vështirë.

Nuk është hera e parë që Jorgji gjykon, edhe kur unë luaja me Skënderbeun ka gjykuar. Sot nuk më shkoi mendja fare.

Diferenca u thellua, por ne kurrë nuk do të dorëzohemi. 6 pikë ndoshta janë shumë, por janë dhe pak, duke ditur që ka edhe shumë javë. Do të tentojmë deri në fund. Gjatë këtyre ditëve kam problem dëmtimin e Shkurtajt, kam frikë se do të mungojë shumë javë.

Kur mbaron kampionati bëhen vlerësime për gjithsecilin. I takon presidentit që të bëjë vlerësimin. Në këto javë do të jap 200% përqindëshin, ti kthej mentalitetin fitues skuadrës, që është shumë e ngarkuar psikologjisht”, u shpreh Shehi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: