Connect with Us

Dortmundi i tejkalon parashikimet, transferon futbollistin 16-vjeçar për një shifër të pabesueshme

BundesLiga

Dortmundi i tejkalon parashikimet, transferon futbollistin 16-vjeçar për një shifër të pabesueshme

Publikuar

-

Borussia Dortmund ka bërë një tjetër goditje të bujshme pas Erling Braut Haaland. Sipas raportimeve të fundit në mediat angleze, verdhezinjtë kanë gjetur marrëveshjen me talentin Jude Bellingham.

Bëhet fjalë për një 16-vjeçar, i cili këtë sezon ka qenë titullar i padiskutueshëm me Birmingham Cityn në Championship, kategoria e dytë angleze. Mbi të gjitha, Bellingham është 16-vjeçari më i shtrenjtë në planet, me kartonin e tij që vlerësohet 12 milionë euro nga Transfermarkt.

Marrëveshja me lojtarin është arritur dhe në merkaton e verës ai do të zbarkojë në “Signal Iduna Park”. Sa i përket shifrës së transferimit, “Bild” shkruan se Birmingham pritet të përfitojë rreth 35 milionë euro nga ky transferim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: