Connect with Us

E bujshme/ Neymar mund të kthehet te Barcelona, falë FIFA-s

La Liga

E bujshme/ Neymar mund të kthehet te Barcelona, falë FIFA-s

Publikuar

-

Dëshira e Neymar për t’u kthyer te Barcelona nuk është shuar akoma. Sulmuesi brazilian u largua nga katalanasit në verën e 2017-ës për t’u transferuar te Paris Saint-Germain, klub në të cilin nuk është ndier kurrë mirë.

Kjo është arsyeja pse ai e ka shprehur disa herë nostalgjinë e tij për Spanjën. Dhe tani, me kusht që të kthehet te Barça, duket se është i gatshëm të shfrytëzojë një klauzolë të veçantë.

Sipas nenit 17 të FIFA-s, një lojtar që ka mbushur 28 vjeç dhe që ka kaluar të paktën tre sezone në një klub mund të lirohet nëpërmjet pagesës së një dëmshpërblimi ekonomik.

Një klauzolë që Neymar, sipas Mundo Deportivo, mund të vendosë ta shfrytëzojë për të realizuar dëshirën e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: