Connect with Us

Gafa e vitit/ Video: Ylli i Bayern lë nam nga goditja e këndit

BundesLiga

Gafa e vitit/ Video: Ylli i Bayern lë nam nga goditja e këndit

Publikuar

-

Thomas Muller njihet për karakterin e tij dhe shakatë e shumta. Lojtari i Bayner Munchen është protagonist shpesh herë, sikurse ndodhi edhe mbrëmë. Në takimin kundër Schalke 04, bavarezët tentuan të bëjnë një skemë.

Gjërat nuk shkuan sipas planit dhe fajtor ishte Thomas Muller, i cili goditjen e këndit e ekzekuton në mënyrë skandaloze. I gjithë stadiumi nisi të qeshte, ndërkohë sulmuesi është vënë në shënjestër në rrjetet sociale.

Gjithsesi nuk janë vetëm tifozët që qeshin. Edhe vetë Muller ka bërë të njëjtën gjë, teksa ka postuar videon në llogarinë e tij në “Twitter”. Disa emoji të qeshurash dhe gjermani që shkruan, “oh jo”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: