Connect with Us

Gatuzo merr vendimin e papritur për Elseid Hysajn

Seria A

Gatuzo merr vendimin e papritur për Elseid Hysajn

Publikuar

-

Një etapë e rëndësishme e sezonit e pret Napolin e Xhenaro Gatuzos, që nesër në mbrëmje do të zbresë në fushë për kthimin e gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë kundër Interit.

Finalja do t’i lejonte klubit të De Laurentisit të luftonte për një trofe, diçka e pamendueshme disa muaj më parë për shkak të krizës së skuadrës. Mediat italiane, ndërkohë, kanë raportuar situatën në kampin “axurr”. Mertens pritet të jetë pika kyçe e sulmit, përkrah Kajehonit dhe Insinjes.

Formacioni mund të jetë i njëjti me atë që bëri një figurë të mirë kundër Barcelonës në Ligën e Kampioneve: Deme pritet të jetë “regjisori” i mesfushës, ndërsa Ruiz dhe Zielinski do të kenë si detyra më sulmuese duke kërkuar inkursionet.

Në mbrojtje e vetmja risi krahasuar sfidën ndaj Torinos është rikthimi i Mario Ruit në të majtë në vend të Elseid Hysajt, që do e nisë nga stoli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: