Connect with Us

“Gota u mbush”, shpërthen ish-sulmuesi i Partizanit: Olsi Rama dhe Demi të japin dorëheqjen, ose …

Sport

“Gota u mbush”, shpërthen ish-sulmuesi i Partizanit: Olsi Rama dhe Demi të japin dorëheqjen, ose …

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i njohur i Partizanit në vitet ’90-ë Edmond Dosti u tregua tepër i ashpër kundrejt presidentit të klubit Gaz Demi dhe drejtorit Olsi Rama pas humbjes me Teutën 0-1 në kryeqytet.

Ish-kampioni i skuadrës së kuqe në vitin 1993 u kërkoi drejtuesve të japin dorëheqjen ose të shkarkohet tekniku i Partizanit Adolfo Sormani për sezonin zhgënjyes që ekipi po bën.

Ai paralajmëroi se tifozëve të Partizanit u është sosur durimi pas humbjes së nëntë në këtë sezon dhe të dytën radhazi pas asaj në derbi 5-1 me Tiranën.

Mesazhi i Edmond Dostit pas humbjes së Partizanit me Teutën:

Presidenti Demi dhe drejtori Rama kanë dy zgjidhje: ose ju të dy jepni dorëheqjen ose historia e Sormanit mbaroi. Gota sot u mbush, përndryshe do të jetë shumë vonë. Tifozëve u ka mbaruar durimi!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: