Connect with Us

Ka zhytur Partizanin në krizë, Sormani lë pa fjalë gazetarin me deklaratën e tij

Sport

Ka zhytur Partizanin në krizë, Sormani lë pa fjalë gazetarin me deklaratën e tij

Publikuar

-

Partizani u mund ditën e sotme 0-1 ndaj Teutës në “Selman Stermasi”. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, trajneri Sormani u shpreh:

“Ndodh e njëjta gjë. E nisim mirë, krijojmë dhe pastaj janë disa momente në mbrojtje ku e pësojmë. Nuk mund të themi se kundërshtari na vuri aq shumë në rrezik. Pastaj në përfundim arritëm të dilnim pa pikë.

12 pikë nga kreu, si do ta ndryshojë trajneri ekipin?

Fjala punë, punë, vetëm punë. Mendoja që mund të kishim një pasojë nga goditja që morëm në ndeshje. Sot kurrsesi nuk ishte një ndeshje për t’u humbur.

Janë gabimet e shpeshta në mbrojtje për të cilat neve folëm. Kjo më mërzit shumë, më nervozon. Goli nuk vjen si pasojë e forcës së kundërshtarit, po si pasojë e problematikave që ne kemi në mbrojtje.

Raste e humbura dhe ndryshimi i strategjisë…

Nuk mund të themi dot që skuadra nuk punon. Futbolli ashtu siç çdo gjë në jetë është edhe psikologjike.  Është vërtet e pafalshme mënyra si i merr golat. Skuadra në disa situata tregohet e brishtë.  Është çështje eksperience. Ka të bëjë edhe me disa lojtarë të veçante.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: