Connect with Us

Ndeshje e çmendur në Greqi/ 4 gola në 12 minutat e para, futbollisti i Kombëtares shqiptare protagonist

Kombëtare

Ndeshje e çmendur në Greqi/ 4 gola në 12 minutat e para, futbollisti i Kombëtares shqiptare protagonist

Publikuar

-

Qendërmbrojtësi i Shqipërisë Enea Mihaj po aktivizohet për herë të parë si titullar këtë sezon me skuadrën e tij PAOK
21-vjeçari po merr minuta loje për herë të parë pas gati 2 muajsh. Momentalisht, PAOK-u përmbysi sfidën e gjysmëfinales së Kupës së Greqisë kundër Olimpiakosit duke realizuar 2 herë brenda 2 minutave.

Mihaj u transferua gjatë verës nga Panetolikosi te kampionët e Greqisë PAOK-u, por thuajse nuk është aktivizuar fare me PAOK-un këtë sezon. Ai ka luajtur vetëm 19 minuta kundër Kretës në fitoren 0-3 në takimin e Kupës së Greqisë e luajtur në 7 janar.

Nga ana tjetër, ky sezon po rezulton tepër i vështirë për 21-vjeçarin kuqezi, i cili thuajse nuk ka hapësirë te PAOK-u dhe për më tepër ende nuk ka debutuar në kampionatin grek me kampionët e Greqisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: