Connect with Us

Ndryshon sërish vendimi/ Ja kur do të luhet Juve-Inter

Seria A

Ndryshon sërish vendimi/ Ja kur do të luhet Juve-Inter

Publikuar

-

Flitej se të gjithë evenimentet sportive në Itali do të pezulloheshin për 1 muaj, me urdhër të Kryeministrit të Italisë, por sot, ka pasur zhvillime të fundit. Gjashtë ndeshje të Serie A, që u shtynë fundjavën e kaluar, do të luhen këtë fundjavë.

Gjashtë sfidat që do të luhen këtë fundjavë, janë: Milan-Genoa, Udinese-Florentina, Sampdoria-Verona, Parma-SPAL, Sassuolo-Brescia dhe Juventus-Inter.

CEO i Interit, Beppe Marotta, tha: “Objektivi është të luajmë sa më shpesh të jetë e mundur, por normalisht shëndeti kalon në radhë të parë. Po presim zhvillime nga Qeveria e Italisë, por për momentin do të zbresin në fushë. Me dyer të mbyllura, por kjo është mënyra e vetme”, u shpreh Marotta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: