Connect with Us

Nëse Serie A ndërpritet përfundimisht për këtë sezon, ja kush ekip do të shpallej kampion

Seria A

Nëse Serie A ndërpritet përfundimisht për këtë sezon, ja kush ekip do të shpallej kampion

Publikuar

-

Koronavirus ka mbërthyer Italinë, teksa kjo nuk mund të kalojë pa prekur edhe futbollin, me shumë ndeshje që janë shtyrë për një ditë tjetër.

Para pak minutash u shty edhe ndeshja tjetër e Kupës së Italisë, mes Napolit dhe Interit e cila do të luhet në një ditë tjetër që ende nuk është përcaktuar. Nga shtyrja e ndeshjeve më keq e ka pësuar Interi, skuadër të cilës i janë shtyrë 3 ndeshje, me Sampdorian dhe Juventusin në kampionat dhe së fundmi më Napolin në Kupën e Italisë.
Megjithatë “La Repubblica” shkon deri aty sa mendojnë një pezullim të kampionatit. Thuhet se në rast se Koronavirusi vazhdon të rritet dhe rrezikon seriozisht jetët e njerëzve, atëherë mund të pezullohet kampionati, ndonëse kjo tashmë duket shumë e vështirë që të ndodhë.

Nëse merret vendimi që po flitet së fundmi se kampioanti mund të shtyhet me një muaj, atëherë rrezikon të pezullohet përfundimisht. Në rast se kjo do të ndodhte atëherë kampionati mund të pezullohet përfundimisht, pasi nuk do të ketë data të lira për tu luajtur ndeshjet. Por kush do të fitonte titullin nëse kampionati do të ndërpritej përfundimisht?

Në rast se kampionati i këtij sezoni do të ndërpritet përfundimisht, atëherë kampion do të shpallej Juventusi. Kjo për shkak se do të merren parasysh pikët e grumbulluara deri në javën e 24-t, kur të gjitha ekipet kishin një numër të barabartë ndeshjesh. Atëherë bardhezinjtë ishin në vendin e parë, Lacio në të dytin dhe Interi me Atalantën plotësonin 4-shen. Gjithsesi kjo duket shumë e vështirë të ndodhë, por nuk është e pamundur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: