Connect with Us

Nuk kanë fituar asnjë ndeshje në shtëpi, deklarata e Troisit do tërbojë keq tifozët vlonjatë

Sport

Nuk kanë fituar asnjë ndeshje në shtëpi, deklarata e Troisit do tërbojë keq tifozët vlonjatë

Publikuar

-

Trajneri i Flamurtarit Marselo Troisi u shpreh pas humbjes me Tiranën se skuadra e tij nuk e ka detyrim të fitojë në fushën e vet.

Pas përfundimit të takimit me rezultatin 0-2 për bardheblutë, trajneri brazilian shtoi se ishte e pafalshme të humbeshin shumë raste përballë Tiranës. “Duhet të jemi pak më të sjellshëm në fushë. Shkova t’i jepja dorën, ai më ktheu shpinën, nuk më pëlqeu, mundohem të jem profesionist dhe mik brenda dhe jashtë fushe.

Humbja me Tiranën – Nuk dua të justifikohem. Kemi humbur shumë raste. Kemi luajtur pak më mirë se Tirana. Kemi humbur shumë raste. Kjo na ndodhi neve sot ne sot. Kush nuk shënoin pëson.

Flamurtari nuk ka fituar asnjë ndeshje në shtëpi – Po stërvitemi fort. Nuk e shoh detyrim fitoren. Ajo do të vijë. Duhet të bëni pyetje çfarë pune bëjmë, çfarë mungese kemi. Nuk është detyrim fitorja brenda fushe”, përfundoi Troisi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: