Connect with Us

Partizani zhytet në krizë, durrsakëve iu mjafton një gol (video)

Sport

Partizani zhytet në krizë, durrsakëve iu mjafton një gol (video)

Publikuar

-

Teuta zhyt në krizë Partizanin, falë një goli të shënuar nga Sherif Kallaku. Durrsakët triumfuan 1-0 në kryeqytet dhe të kuqtë marrin një tjetër goditje pas humbjes 5-1 në derbi me Tiranën. Skuadra e Sormanit mund të kishte shënuar në fillim me Brown, por Frashëri u bë hero.

Korçari nga ana tjetër tregoi edhe nervat e tij, teksa u kap në ato momente me mbrojtësin Todorovski që e la të lirë sulmuesin e Partizanit. Gjithsesi Teuta shpëtoi në atë moment. Durrsakët nuk ishin të rrezikshëm, edhe pse tentuan në një moment me Lorenco Vilën.

Fatet e ndeshjes u vendosën në minutën e 67-të, kur Idelino Gomez shërbeu me kokë për Kallakun, i cili mposhti portierin Alban Hoxha dhe mori një goditje që e detyroi mesfushorin të dilte nga loja. Partizani u mundua të barazonte, por goli i fantazistit mbeti në fuqi deri në fund dhe Teuta iu gëzua tre pikëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: