Connect with Us

Shehi nuk e nis mirë me Kukësin, verilindorët ngecin ndaj Vllaznisë

Sport

Shehi nuk e nis mirë me Kukësin, verilindorët ngecin ndaj Vllaznisë

Publikuar

-

Kukësi nuk ka shkuar më shumë se barazimi pa gola në javën e 25 të Superiores. Orges Shehi e nis me vetëm një pikë aventurën e tij në krye të verilindorëve, që e mbyllën takimin me Vllazninë në një barazim pa gola. Ndeshja ka përfunduar me rrjeta të paprekura, teksa asnjë ekip nuk e ka provuar shijen e golit.

Ky rezultat kënaq më shumë Tiranën që tashmë thellon diferencën në +6 pikë me Kukësin e vendit të dytë. Megjithëse Gjici e bëri të qartë se objektivi i vetëm është titulli kampion, Shehi nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë rrugën drejt këtij synimi. Gjithsesi kjo ishte vetëm ndeshja e parë në krye të pankinës verilindore për të dhe ndoshta në javët në vijim do të jetë ambientuar më mirë me klubin dhe të arrijë rezultatet e kërkuara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: