Connect with Us

Skënderbeu bën detyrën ndaj Luftëtarit, Jashanica rikthehet te goli pas dy vitesh

Sport

Skënderbeu bën detyrën ndaj Luftëtarit, Jashanica rikthehet te goli pas dy vitesh

Publikuar

-

Skënderbeu vijon ecurinë pozitive,teksa ka marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat. Korçarët mposhtën me rezultatin e pastër 2-0 Luftëtarin dhe janë vetëm tre pikë larg vendit të tretë, që mbahet nga Laçi.

Skënderbeu ia doli të shënonte që në fillim, me Ditën që krosoi në zonë dhe Mensah me kokë nuk fali. Ai gol i dha qetësinë e duhur ekipit të drejtuar nga Iliri Daja, që në pjesën e dytë iu gëzua edhe një rrjete të tundur nga Bajram Jashanica.

Qendërmbrojtësi realizon pas dy vitesh, në rikthimin e tij në një ndeshje në stadiumin “Skënderbeu”. Kapiteni vulosi fatet e ndeshjes kundër Luftëtarit, që ka marrë rrugën drejt Kategorisë së Parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: